GP2500S20-0.060-02-0816
Manufacturer Part Number:
GP2500S20-0.060-02-0816
Manufacturer/Brand:
Henkel/Loctite
Part of Description:
THERM PAD 406.4X203.2MM YLW
Manufacturer :
Henkel/Loctite
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Yellow
Material :
Outline :
406.40mm x 203.20mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
2.4W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0600" (1.524mm)