60-11-D397-T441-08
Manufacturer Part Number:
60-11-D397-T441-08
Manufacturer/Brand:
Parker Chomerics
Part of Description:
THERM PAD 21.72MMX14.28MM PINK
Manufacturer :
Parker Chomerics
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Pink
Material :
Outline :
21.72mm x 14.28mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.1W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0080" (0.203mm)