18MM-5M-0.5MM-5550H
Manufacturer Part Number:
18MM-5M-0.5MM-5550H
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
THERM PAD 5M X 18MM GRY/WHT
Manufacturer :
3M
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color :
Gray, White
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
5.00m x 18.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
3.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)