TG-A6050-10-5-0.5
Manufacturer Part Number:
TG-A6050-10-5-0.5
Part of Description:
THERM PAD 10MMX5MM RED
Stock Condition:
716
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Red
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
10.00mm x 5.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
6.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)