TG-A1450-100-100-0.8
Manufacturer Part Number:
TG-A1450-100-100-0.8
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 100MMX100MM RED
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Red
Material :
Silicone
Outline :
100.00mm x 100.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
14.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0315" (0.800mm)