TG-A6050-150-150-2.0
Manufacturer Part Number:
TG-A6050-150-150-2.0
Part of Description:
THERM PAD 150MMX150MM RED
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Red
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
150.00mm x 150.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
6.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0790" (2.000mm)