TG-A6200-54-10-2.0
Manufacturer Part Number:
TG-A6200-54-10-2.0
Part of Description:
THERM PAD 54X10MM BLUE
Stock Condition:
268
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Blue
Outline :
54.00mm x 10.00mm
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
6.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0790" (2.000mm)