SAR275ASX100MM
Manufacturer Part Number:
SAR275ASX100MM
Manufacturer/Brand:
Sarnikon
Part of Description:
EXTRUDED HEATSINK 47X100MM
Stock Condition:
10
Manufacturer :
Sarnikon
Product Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Thermal Tape, Adhesive
Diameter :
Fin Height :
0.551" (14.00mm)
Length :
3.937" (100.00mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Natural Anodized
Package Cooled :
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Top Mount
Width :
1.850" (47.00mm)