TG-A6200-150-150-1.0
Manufacturer Part Number:
TG-A6200-150-150-1.0
Part of Description:
THERM PAD 150MMX150MM BLUE
Stock Condition:
33
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Blue
Material :
Silicone
Outline :
150.00mm x 150.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
6.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0394" (1.000mm)