TG-A4040-150-150-3.0
Manufacturer Part Number:
TG-A4040-150-150-3.0
Part of Description:
THERM PAD 150MMX150MM BLUE
Stock Condition:
56
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Blue
Material :
Silicone
Outline :
150.00mm x 150.00mm
Product Status :
Last Time Buy
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
4.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.118" (3.00mm)