TG-A6200-25-25-3.0
Manufacturer Part Number:
TG-A6200-25-25-3.0
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 25MMX25MM BLUE
Stock Condition:
695
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Blue
Material :
Silicone
Outline :
25.00mm x 25.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
6.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.118" (3.00mm)