SAR275ASX50MM
Manufacturer Part Number:
SAR275ASX50MM
Part of Description:
EXTRUDED HEATSINK 47X50MM
Attachment Method :
Thermal Tape, Adhesive
Diameter :
Fin Height :
0.551" (14.00mm)
Length :
1.969" (50.00mm)
Type :
Top Mount
Width :
1.850" (47.00mm)