TG-AL373-20-20-0.5-0
Manufacturer Part Number:
TG-AL373-20-20-0.5-0
Part of Description:
THERM PAD 20MMX20MM YLW
Stock Condition:
1,330
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Yellow
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
20.00mm x 20.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.7W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)