TG-A3500-10-10-5.0
Manufacturer Part Number:
TG-A3500-10-10-5.0
Part of Description:
THERM PAD 10MMX10MM YLW
Stock Condition:
2,368
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Silicone
Outline :
10.00mm x 10.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
3.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.197" (5.00mm)