TG-A3500-15-15-1.5
Manufacturer Part Number:
TG-A3500-15-15-1.5
Part of Description:
THERM PAD 15MMX15MM YLW
Stock Condition:
9,625
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Silicone
Outline :
15.00mm x 15.00mm
Thermal Conductivity :
3.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0591" (1.500mm)