TG-A4500-10-10-0.5
Manufacturer Part Number:
TG-A4500-10-10-0.5
Part of Description:
THERM PAD 10MMX10MM PURP
Stock Condition:
4,596
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Purple
Material :
Silicone
Outline :
10.00mm x 10.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
4.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)