TG-A1250-25-25-5.0
Manufacturer Part Number:
TG-A1250-25-25-5.0
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 25MMX25MM GREEN
Stock Condition:
275
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Green
Material :
Silicone
Outline :
25.00mm x 25.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
12.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.197" (5.00mm)