C264-085-3VE
Manufacturer Part Number:
C264-085-3VE
Manufacturer/Brand:
Ohmite
Part of Description:
85MM LG, DEGREASED HEAT SINK
Stock Condition:
10
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
3 Clips and PC Pin
Diameter :
Fin Height :
0.710" (18.03mm)
Length :
3.346" (85.00mm)
Material :
Aluminum Alloy
Material Finish :
Degreased
Package Cooled :
TO-264
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Board Level, Vertical
Width :
1.500" (38.10mm)