TG-A3500-25-25-5.0
- Manufacturer Part Number:
- TG-A3500-25-25-5.0
- Manufacturer/Brand:
- T-Global Technology
- Part of Description:
- THERM PAD 25MMX25MM YLW
- Manufacturer :
- T-Global Technology
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Tacky - Both Sides
- Backing, Carrier :
- Color :
- Yellow
- Material :
- Silicone
- Outline :
- 25.00mm x 25.00mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Square
- Thermal Conductivity :
- 3.5W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.197" (5.00mm)