10064-34-1-0500-004-1-TS
Manufacturer Part Number:
10064-34-1-0500-004-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 34AWG 30V RED 50'
Stock Condition:
8
Conductor Strand :
7/0.0024"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.012" (0.31mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0027" (0.069mm)
Jacket Color :
Red
Length :
50.00' (15.24m)
Operating Temperature :
-80°C ~ 105°C
Voltage :
30V
Wire Gauge :
34 AWG