SAR130AS-250MM
Manufacturer Part Number:
SAR130AS-250MM
Manufacturer/Brand:
Sarnikon
Part of Description:
EXTRUDED HEATSINK 130X250MM
Stock Condition:
10
Manufacturer :
Sarnikon
Product Category :
Heat Sinks
Attachment Method :
Thermal Tape, Adhesive
Diameter :
Fin Height :
1.988" (50.50mm)
Length :
9.843" (250.00mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Natural Anodized
Package Cooled :
Power Dissipation @ Temperature Rise :
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Top Mount
Width :
5.118" (130.00mm)