AD845JRZ-16-REEL
- Manufacturer Part Number:
- AD845JRZ-16-REEL
- Manufacturer/Brand:
- Analog Devices, Inc.
- Part of Description:
- IC OPAMP JFET 1 CIRCUIT 16SOIC
- Manufacturer :
- Analog Devices, Inc.
- Product Category :
- Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
- -3db Bandwidth :
- Amplifier Type :
- J-FET
- Current - Input Bias :
- 750 pA
- Current - Output / Channel :
- 50 mA
- Current - Supply :
- 10mA
- Gain Bandwidth Product :
- 16 MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Output Type :
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Product Status :
- Active
- Slew Rate :
- 100V/µs
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Voltage - Input Offset :
- 700 µV
- Voltage - Supply Span (Max) :
- 36 V
- Voltage - Supply Span (Min) :
- 9.5 V