3385-20-1-0500-007-1-TS
Manufacturer Part Number:
3385-20-1-0500-007-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 20AWG 300V GRN 50'
Stock Condition:
6
Conductor Strand :
21/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.073" (1.85mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Green
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Ratings :
UL Style 3385
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG