LT6200IS8#PBF
- Manufacturer Part Number:
- LT6200IS8#PBF
- Part of Description:
- IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SO
- Amplifier Type :
- General Purpose
- Current - Supply :
- 20mA
- Gain Bandwidth Product :
- 165 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Slew Rate :
- 50V/µs
- Supplier Device Package :
- 8-SO
- Voltage - Input Offset :
- 2.5 mV
- Voltage - Supply Span (Max) :
- 12.6 V
- Voltage - Supply Span (Min) :
- 2.5 V