LMCI1005-1N6ST
Manufacturer Part Number:
LMCI1005-1N6ST
Part of Description:
FIXED IND 1.6NH 300MA 100MOHM SM
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
100mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Inductance :
1.6 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±0.3nH