MPL-AY1050-5R6
Manufacturer Part Number:
MPL-AY1050-5R6
Part of Description:
FIXED IND 5.6UH 9.8A 13 MOHM SMD
Stock Condition:
74
Current - Saturation (Isat) :
14A
Current Rating (Amps) :
9.8 A
DC Resistance (DCR) :
13mOhm
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
5.6 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 155°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)