0603DC-75NXJRW
Manufacturer Part Number:
0603DC-75NXJRW
Part of Description:
FIXED IND 75NH 860MA 396MOHM SMD
Stock Condition:
4,457
Current Rating (Amps) :
860 mA
DC Resistance (DCR) :
396mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.6GHz
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.89mm)
Inductance :
75 nH
Inductance Frequency - Test :
150 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
62 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Tolerance :
±5%