0402DC-7N6XGRW
Manufacturer Part Number:
0402DC-7N6XGRW
Part of Description:
FIXED IND 7.6NH 1.65A 63MOHM SMD
Stock Condition:
796
Current Rating (Amps) :
1.65 A
DC Resistance (DCR) :
63mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8.15GHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Inductance :
7.6 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
72 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Tolerance :
±2%