TLV9154IDR
- Manufacturer Part Number:
- TLV9154IDR
- Manufacturer/Brand:
- Texas Instruments
- Part of Description:
- IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
- Manufacturer :
- Texas Instruments
- Product Category :
- Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
- -3db Bandwidth :
- Amplifier Type :
- General Purpose
- Current - Input Bias :
- 10 pA
- Current - Output / Channel :
- 75 mA
- Current - Supply :
- 560µA (x4 Channels)
- Gain Bandwidth Product :
- 4.5 MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 4
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Output Type :
- Rail-to-Rail
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Slew Rate :
- 20V/µs
- Supplier Device Package :
- 14-SOIC
- Voltage - Input Offset :
- 125 µV
- Voltage - Supply Span (Max) :
- 16 V
- Voltage - Supply Span (Min) :
- 2.7 V