MMD-06CZ-2R2M-V1-RU
Manufacturer Part Number:
MMD-06CZ-2R2M-V1-RU
Manufacturer/Brand:
Mag Layers
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 8A 20 MOHM SMD
Stock Condition:
500
Manufacturer :
Mag Layers
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
14A
Current Rating (Amps) :
8 A
DC Resistance (DCR) :
20mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%