LMCI0201-22NJT
Manufacturer Part Number:
LMCI0201-22NJT
Manufacturer/Brand:
Venkel LTD
Part of Description:
FIXED IND 22NH 130MA 1.2 OHM SMD
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
130 mA
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.9GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
22 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±5%