3386-20-1-0500-006-1-TS
Manufacturer Part Number:
3386-20-1-0500-006-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 20AWG BRN 50'
Stock Condition:
7
Conductor Strand :
34/0.0071"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.102" (2.59mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.030" (0.76mm)
Jacket Color :
Brown
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Ratings :
UL Style 3386
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG