LT6200CS6#TRMPBF
- Manufacturer Part Number:
- LT6200CS6#TRMPBF
- Manufacturer/Brand:
- Analog Devices, Inc.
- Part of Description:
- IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-6
- Manufacturer :
- Analog Devices, Inc.
- Product Category :
- Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
- -3db Bandwidth :
- Amplifier Type :
- General Purpose
- Current - Input Bias :
- 23 µA
- Current - Output / Channel :
- 90 mA
- Current - Supply :
- 20mA
- Gain Bandwidth Product :
- 165 MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Output Type :
- Rail-to-Rail
- Package / Case :
- SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
- Product Status :
- Active
- Slew Rate :
- 50V/µs
- Supplier Device Package :
- TSOT-23-6
- Voltage - Input Offset :
- 2.5 mV
- Voltage - Supply Span (Max) :
- 12.6 V
- Voltage - Supply Span (Min) :
- 2.5 V