WB0603T5N1SJ
Manufacturer Part Number:
WB0603T5N1SJ
Part of Description:
WW IND 0603 5.1NH 5%
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Inductance :
5.1 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Tolerance :
±5%