WB0603T24NSJ
Manufacturer Part Number:
WB0603T24NSJ
Manufacturer/Brand:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Part of Description:
WW IND 0603 24NH 5%
Stock Condition:
8,000
Manufacturer :
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
135mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.65GHz
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Inductance :
24 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
37 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±5%