MPL-AL6050-1R5
Manufacturer Part Number:
MPL-AL6050-1R5
Part of Description:
FIXED IND 1.5UH 13.3A 6 MOHM SMD
Stock Condition:
26
Current - Saturation (Isat) :
18A
Current Rating (Amps) :
13.3 A
DC Resistance (DCR) :
6mOhm
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)