AUS-03.305-0.1W
- Manufacturer Part Number:
- AUS-03.305-0.1W
- Manufacturer/Brand:
- Diwell Electronics
- Part of Description:
- DC DC CONVERTER 5V 0.1W
- Stock Condition:
- 53
- Manufacturer :
- Diwell Electronics
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 20A
- Efficiency :
- 50%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 5-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 100 mW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.37" L x 0.35" W x 0.25" H (9.4mm x 8.8mm x 6.4mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 3.63V
- Voltage - Input (Min) :
- 2.97V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V