AMC1200SDUB
- Manufacturer Part Number:
- AMC1200SDUB
- Manufacturer/Brand:
- Texas Instruments
- Part of Description:
- IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOP
- Manufacturer :
- Texas Instruments
- Product Category :
- Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
- -3db Bandwidth :
- 100 kHz
- Amplifier Type :
- Isolation
- Current - Input Bias :
- Current - Output / Channel :
- 20 mA
- Current - Supply :
- 5.4mA
- Gain Bandwidth Product :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Output Type :
- Differential
- Package / Case :
- 8-SMD, Gull Wing
- Product Status :
- Active
- Slew Rate :
- Supplier Device Package :
- 8-SOP
- Voltage - Input Offset :
- 200 µV
- Voltage - Supply Span (Max) :
- 5.5 V
- Voltage - Supply Span (Min) :
- 2.7 V