36502C15NJTDG
Manufacturer Part Number:
36502C15NJTDG
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity AMP Connectors
Part of Description:
FIXED IND 15NH 1A 110 MOHM SMD
Stock Condition:
195
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
15 nH
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
50 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±5%