36501J22NJTDG
Manufacturer Part Number:
36501J22NJTDG
Part of Description:
FIXED IND 22NH 700MA 190MOHM SMD
Stock Condition:
204
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3GHz
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Inductance :
22 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
38 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±5%