36502A5N6JTDG
Manufacturer Part Number:
36502A5N6JTDG
Part of Description:
FIXED IND 5.6NH 600MA 80MOHM SMD
Stock Condition:
612
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Inductance :
5.6 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
65 @ 1GHz
Size / Dimension :
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±5%