1430-26-1-0500-002-1-TS
Manufacturer Part Number:
1430-26-1-0500-002-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 26AWG 300V WHT 25'
Stock Condition:
5
Conductor Strand :
7/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.052" (1.32mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
White (Off-White/Pink Tone)
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
26 AWG