AYA00B12-L
Manufacturer Part Number:
AYA00B12-L
Manufacturer/Brand:
Artesyn Embedded Power
Part of Description:
DC DC CONVERTER 12V 2W
Stock Condition:
33
Manufacturer :
Artesyn Embedded Power
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
167mA
Efficiency :
87%
Features :
OCP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
2 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.55" L x 0.55" W x 0.31" H (14.0mm x 14.0mm x 8.0mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V