82A0111-24-F868-9
Manufacturer Part Number:
82A0111-24-F868-9
Part of Description:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V WHITE
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Strand :
105/44
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.037" (0.94mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG