1/2AA24-N30-I10
Manufacturer Part Number:
1/2AA24-N30-I10
Manufacturer/Brand:
Advanced Energy
Part of Description:
DC DC CONVERTER 500V 30W
Stock Condition:
3
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Control Features :
Current - Output (Max) :
60mA
Efficiency :
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
11-DIP Module
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.97" L x 1.50" W x 0.81" H (75.4mm x 38.1mm x 20.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
High Voltage - Non-Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
30V
Voltage - Input (Min) :
23V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
500V