4A24-P20-F-E
Manufacturer Part Number:
4A24-P20-F-E
Manufacturer/Brand:
Advanced Energy
Part of Description:
DC/DC CONVERTER
Stock Condition:
3
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cUL, cURus, UL
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
5mA
Efficiency :
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off
Mounting Type :
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
High Voltage - Non-Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
30V
Voltage - Input (Min) :
23V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0 ~ 4000V