2.5V12-P0.8
Manufacturer Part Number:
2.5V12-P0.8
Manufacturer/Brand:
Advanced Energy
Part of Description:
DC DC CONVERTER 2500V 800MW
Stock Condition:
4
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cUL, cURus, UL
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
320µA
Efficiency :
Features :
Adjustable Output
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 65°C
Package / Case :
9-SIP Module
Power (Watts) :
800 mW
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.81" L x 0.47" W x 0.98" H (46.0mm x 12.0mm x 25.0mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
High Voltage - Non-Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
13V
Voltage - Input (Min) :
11V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
2500V