BY05-12S12L
Manufacturer Part Number:
BY05-12S12L
Manufacturer/Brand:
Bellnix Co., LTD.
Part of Description:
DC DC CONVERTER 12V 1.4W
Stock Condition:
31
Manufacturer :
Bellnix Co., LTD.
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
120mA
Efficiency :
60%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C (With Derating)
Package / Case :
24-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
1.4 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.28" L x 0.80" W x 0.41" H (32.6mm x 20.4mm x 10.3mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Input (Min) :
4.75V
Voltage - Isolation :
500 V
Voltage - Output 1 :
12V