36502A6N8JTDG
Manufacturer Part Number:
36502A6N8JTDG
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity AMP Connectors
Part of Description:
FIXED IND 6.8NH 600MA 110MOHM SM
Stock Condition:
482
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Inductance :
6.8 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
50 @ 1GHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±5%