TPA3100D2RGZTG4
- Manufacturer Part Number:
- TPA3100D2RGZTG4
- Manufacturer/Brand:
- Texas Instruments
- Part of Description:
- IC AMP CLASS D STER 21.8W 48VQFN
- Manufacturer :
- Texas Instruments
- Product Category :
- Audio Amplifiers
- Features :
- Differential Inputs, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown
- Max Output Power x Channels @ Load :
- 21.8W x 2 @ 8Ohm
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Type :
- 2-Channel (Stereo)
- Package / Case :
- 48-VFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Supplier Device Package :
- 48-VQFN (7x7)
- Type :
- Class D
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 26V